GÜCÜMÜZ KÖKLERİMİZDEN!

Osmanlı Grup, 1940 ʼlı yıllara kadar uzanan ticaret tarihçesi ile Alaşehirʼden Türkiyeʼnin dört bir yanına uzanan yolculuğuna Kelepir Amca ile başlamıştır. Tek sermayesi olan dürüstlüğü, içtenliği ve işine olan saygısı ile Mehmet Enç, yolculuğuna Bakkaliye ile başlamış; hırdavat ve zahire işlerle 1980 ʼli yıllara kadar hem ticari alanda büyümüş hem de arkasından gelen nesillere doğru iş yapma ahlakını aktarmıştır.
1980 ʼlerden sonra ise değişen Türkiye yapısı ile birlikte ailenin ikinci neslinden Mustafa Enç toptan bakkaliye ürünleri dağıtımına başlayarak şirkete yeni bir soluk getirmiş ve 1990’ lı yıllarda şirketi kurumsal bir yapıya kavuşturarak Kelepir Gıda Ltd. Şti.ʼnin adımlarını atmıştır.
Bugün, en büyük mirasımız olan dürüstlük, içtenlik ve samimiyet ile yolumuza dört alanda devam etmekteyiz. 20.000ʼe yakın müşteriye ulaşan hizmetlerimiz ve binlerce kişiye sağladığımız istihdam ile attığımız adımlarımızda güven ve saygıyı kendimize mihenk taşı olarak aldık ve geleceğe gidiyoruz.
Dört ana grubumuz altında yer alan Filo, Dağıtım, Lojistik ve Gıda ile çok farklı alanlarda tüketicilere ulaşırken, hiçbir zaman ödün vermediğimiz değerlerimizle gücümüzü köklerimizden alarak geleceğe gülümsüyoruz.

KÖKLERİNDEN LEZZET YARATMAYA

Osmanlı Grup, özünde yer alan gıda yatırımlarına 2000ʼli yıllarda tekrar geri dönüş yapmış ve farklı bir bakış açısıyla bu alanda ilerlemeye karar vermiştir.

Dünyaʼdaki tüketici eğilimlerinin farklılaşması ile birlikte her geçen gün dışarıda yeme içme sektörünün gelişmesini bir fırsat sayarak bu alanda yatırımlarını geliştirmiştir.

Geliştirdiği ve yarattığı markalarla birlikte bu alandaki yatırım sayısını her geçen gün arttıran Osmanlı Gıda, rekabet gücünü ve yeteneklerini sürekli geliştirerek ilerlemektedir.

Hayata keyif ve keyfe lezzet katmak için farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere, her damak tadına ve her ihtiyaca göre markalar yaratmak vizyonu ile çıktığı yolda; birçok lokasyonda müşterilerine hizmet etmektedir.
Bünyesi altında bulunan restoranlarda Türk ve dünya mutfaklarından özenle seçilen menüleri en yüksek standartlarda sunarken, yeni konsept ve markaları da tüketicileri ile buluştırmaya devam etmektedir.

DEĞERLERİMİZ

Değerlerimiz, varolma amacımızı gerçekleştirmede davranışlarımıza yön vermekte ve bunu gerçekleştirebileceğimiz ortamı sunmaktadır. Tutkumuz, aşağıdaki değerlere en üst seviyede sahip olmaktır:

● İşimizin ve özel hayatlarımızın her alanında, dürüstlük,,
● İnsana ve Dünyaʼya saygı duymak,
● Esneklik, hızlı çözüm oluşturma ve kararlılık,
● Sorumluluk, daha iyi sonuçlar ve bilinirlik,
● Toplumumuzun, bizim ve iş arkadaşlarımızın ailelerinin hayat kalitesini arttırmak için toplumsal liderlik ve destek.